Babacan’dan Oğan ve İnce’ye gönderme: “İddiaları yok”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçimlerde gerçekte iki adayın yarıştığını söyleyerek Sinan Oğan ve Muharrem İnce için ‘iddiaları yok’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerdeki seçim vaatlerine ilişkin de konuşan Babacan “Dikkat edin, hiçbir seçimde Sayın Erdoğan bu seçimde yaptığı kadar popülizm yapmamıştı. Kesenin ağzını öyle bir açtı ki ne gerekirse veriyor. Paranın olup olmamasının hesabı yok. Ülkenin kaynaklarının yetip yetmeyeceğinin hesabında değil” ifadelerini kullandı.

Babacan, partisinin Ankara İl Teşkilatı’nda partililerle bayramlaştı. Gündeminde seçim olan Babacan, ilk turda Millet İttifakı’nın kazanacağını söylerken “Toplumsal bilinç seviyesi yükselecek, sağduyu ve aklıselim galip gelecek” ifadelerini kullandı.

Babacan seçimlerde gerçekte iki adayın yarıştığını ise şu cümlelerle açıkladı:

“GERÇEKTE İKİ ADAY YARIŞIYOR”

“Referandum benzetmesi çok önemli. Herkesin kolaylıkla anlayacağı bir örnek. Cumhurbaşkanlığı seçiminde dört aday var ama gerçekte iki aday yarışıyor. Diğer iki adayın bir iddiası yok. Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Erdoğan dışındaki adaylara destek veren vatandaşlarımızın ‘Oyum bu iki adaydan hangisine destek anlamına geliyor’ diye iyi düşünmesi lazım. Daha 20 gün var. İnanıyorum ki anlayanlar anlamayanlara anlatacak. Toplumsal bilinç seviyesi yükselecek, sağduyu ve aklıselim galip gelecek ve inşallah bu işi birinci turda halledeceğiz. Bunu yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir