Cilt Yanıklarına Balık Derisi Tedavisinin Etkisini Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Daha önce böyle bir habere rastlamadıysanız görüntüler sizin için ilginç olabilir. Ancak bilim buna izin verdi: Brezilya’da ikinci derece yanıkları olan bir kadını iyileştirmek için balık derisi kullanıldı. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen yöntem sayesinde yüzü, kolları ve boynu yanmış olan kadın tamamen iyileşti. Tarihe geçen doktorlar bu yöntemi 50 hastada daha uyguladı.

Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti…

Balık tüketmenin vücuda birçok yararı vardır ancak bunu daha önce hiç duymadık!

Geçtiğimiz yıllarda doktorlar balık derisinin yanıklarda iyileştirici özellik gösteren bir tedavi yöntemi olduğunu kanıtladı.

Her şey Brezilya’da yüzü, kolları ve boynu ikinci derece yanık olan bir kadının hastaneye başvurması ile başladı.

Görmek İçin Tıklayın

Silva isimli bir hasta vücudundaki yanıkların iz bırakacağını ve iyileşmesinin uzun süreceğini zannederken balık derisi tedavisi ile tanıştı.

Doktorlar, Silva’nın yaralarını tilapia balığının derisiyle sardı ve 20 günlük balık tedavisi sonucunda Silva eski görünümüne kavuştu.

Burnunuza kötü kokular geliyor olabilir ancak doktorlar yanık tedavisinde Tilapia balığının derisini kullanarak tarihe geçti.

Çünkü Tilapia Brezilya’da bulunan, hastalıklara en dayanıklı tatlı su balığı olarak kabul ediliyor. Tilapia derisi analizlerinde ise ideal oranda kolajen ve yüksek derecede nem içerdiği belirtiliyor.

Kuruması oldukça uzun süren bu balık ile 20 gün yaşayan kadın acı hissetmediğinin de altını çiziyor.

Görmek İçin Tıklayın

Yanıkların iyileşme sürecini hızlandırıyor ve hastalara gerekli proteinleri sağlayan bu balık, Silva’nın derisinden vazelin kullanılarak çıkarıldı.

Sonuçta doktorlar 50 hastada daha denedi ve olumlu sonuçlar aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir