John Wick Filmlerini Sevenlerin Bayıla Bayıla İzleyeceği Birbirinden Kaliteli Film Önerileri

Merhabalar. Gun fu filmleri, silah ve kung fu’nun birleşiminden ortaya çıkan ve yakın dövüş sanatlarının hâkim olduğu filmlerdir. Bu filmler en çok Hong Kong aksiyon sinemasında ve ondan etkilenen Amerikan aksiyon filmlerinde görülebilir. Bu filmler arasında şu an en popüler olan film serisi ise John Wick’tir. Bu içerikte John Wick filmlerini sevenlerin izlemekten keyif alacağı gun fu filmleri listelenmiştir.

İyi seyirler dilerim.

25. Atomic Blonde (2017)

Film, gizli bir MI6 ajanının Soğuk Savaş sırasında bir ajan arkadaşının öldürülmesini araştırmak ve çifte ajanların kayıp listesini kurtarmak için Berlin’e gönderilmesini konu alıyor.

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman

24. Birds of Prey (2020)

Joker’den ayrıldıktan sonra Harley Quinn, genç bir kızı kötü bir suç lordundan kurtarmak için süper kahramanlar olan Black Canary, Huntress ve Renee Montoya’ya katılır.

Yönetmen: Cathy Yan

Oyuncular: Margot Robbie, Rosie Perez, Mary Elizabeth Winstead

23. Blade (1998)

Vampirlerin dünyayı dolaştığı bir dünyada Blade’in bir amacı vardır. Amacı, dünyayı tüm vampir kötülüklerinden kurtarmaktır. Blade, bir vampirin Dr. Karen Jenson’u ısırdığına tanık olduğunda canavarla savaşır ve Jenson’ı saklandığı yere geri götürür. Burada, Abraham Whistler ile birlikte Blade, Jenson’ı iyileştirmeye çalışır. Blade tarafından saldırıya uğrayan vampir Quinn ise insan nüfusu için büyük bir sürpriz planlayan efendisi Deacon Frost’a rapor verir.

Yönetmen: Stephen Norrington

Oyuncular: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson

22. Blade II (2002)

Vampir topluluğu içinde nadir görülen bir mutasyon meydana gelir: Azrail. Doymak bilmez bir kana susamışlıkla o kadar tüketilmiş bir vampir ki, insanları olduğu kadar vampirleri de avlar. Blade ise vampirlerden beslenen Reaperlarla savaşmak için vampir konseyiyle gönülsüz bir ittifak kurar.

Yönetmen: Guillermo del Toro

Oyuncular: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron Perlman

21. Deadpool 2 (2018)

Ağzı bozuk mutant ve paralı asker Wade Wilson (namı diğer Deadpool), doğaüstü yeteneklere sahip genç bir çocuğu zamanda yolculuk yapan acımasız cyborg Cable’dan korumak için mutant haydut arkadaşlarından oluşan bir ekip kurar.

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin

20. Hardcore Henry (2015)

Henry, ölümden döner ama hafızası yerinde değildir. Film, Henry’nin karısını biyo-mühendislik askerler yapma planı olan telekinetik bir savaş ağasından kurtarmak zorunda kalışını konu alıyor.

Yönetmen: Ilya Naishuller

Oyuncular: Sharlto Copley, Tim Roth, Haley Bennett

19. Headshot (2016)

Uwais, karaya vuran, ciddi bir kafa travması geçiren ve genç bir doktor tarafından sağlığına kavuşturulduktan kısa bir süre sonra geçmişi peşini bırakmayan bir unutkan adamı oynuyor. Film şiddetten şiddete yuvarlanıyor.

Yönetmenler: Kimo Stamboel, Timo Tjahjanto

Oyuncular: Iko Uwais, Chelsea Islan, Sunny Pang

18. Kate (2021)

Filmde bir yakuza çetesini hedef almakla görevlendirilen bitkin bir suikastçının, kendisini kimin zehirlediğini bulması ve ölmeden önce intikamını alması için 24 saati vardır.

Yönetmen: Cedric Nicolas-Troyan

Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead, Woody Harrelson, Miku Patricia Martineau

17. Kick-Ass (2010)

Dave Lizewski, fark edilmeyen bir lise öğrencisi ve çizgi roman hayranıdır. Ancak hiçbir gücü, eğitimi veya bunun için anlamlı bir nedeni olmamasına rağmen bir gün süper kahraman olmaya karar verir.

Yönetmen: Matthew Vaughn

Oyuncular: Aaron Taylor-Johnson, Nicolas Cage, Chloë Grace Moretz

16. Kingsman: The Secret Service (2014)

Bir casus teşkilatı, gelecek vadeden bir sokak çocuğunu teşkilatın eğitim programına alır. Ancak sapkın bir teknoloji dehasından küresel bir tehdit açığa çıkar.

Yönetmen: Matthew Vaughn

Oyuncular: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson

15. The Man from Nowhere (2010)

Film, şiddetli bir geçmişe sahip ve sessiz tavırlı bir rehincinin, tek arkadaşı olan çocuğu kurtarmak umuduyla bir uyuşturucu ve organ kaçakçılığı çetesine girmesini konu alıyor.

Yönetmen: Jeong-beom Lee

Oyuncular: Won Bin, Kim Sae-ron, Kim Tae-hoon

14. The Matrix (1999)

Yabancı bir kadın, bilgisayar korsanı Neo’yu ürkütücü bir yeraltı dünyasına götürür ve Neo burada şok edici gerçeği keşfeder. Aslında bildiği hayat, şeytani bir siber zekanın ayrıntılı aldatmacasıdır.

Yönetmenler: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Oyuncular: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

13. The Night Comes for Us (2018)

Bir gangland uygulayıcısı olan Ito, yurtdışındaki bir görevinden eve döner. Ancak Triad suç ailesi içinde hain ve şiddetli bir ayaklanmanın ortasında kalır.

Yönetmen: Timo Tjahjanto

Oyuncular: Iko Uwais, Joe Taslim, Julie Estelle

12. Punisher: War Zone (2008)

Ailesi suçlular tarafından öldürülen ve Punisher olarak bilinen bir kanunsuz olan eski asker Frank Castle, bütün bir mafya ailesinin peşine düşer ve infazcı Billy Russoti dışında herkesi yakalar. Frank, Russoti’nin izini sürer.

Yönetmen: Lexi Alexander

Oyuncu: Ray Stevenson, Dominic West, Julie Benz

11. The Raid 2 (2014)

İlk baskından kısa bir süre sonra Rama, Cakarta’nın haydutlarıyla gizli göreve gider. Sendikayı çökertmeyi ve polis gücü içindeki yolsuzluğu ortaya çıkarmayı planlar.

Yönetmen: Gareth Evans

Oyuncular: Iko Uwais, Yayan Ruhian, Arifin Putra

10. Safe (2012)

Hafızası paha biçilmez bir sayısal koda sahip genç bir kız olan Mei, kendisini Triadlar, Rus mafyası ve yozlaşmış New York polisleri tarafından takip edilirken bulur. Onun yardımına, Mei’nin peşindeki gangsterler tarafından hayatı mahvolan eski bir kafes dövüşçüsü gelir.

Yönetmen: Boaz Yakin

Oyuncular: Jason Statham, Catherine Chan, Chris Sarandon

9. Taken (2008)

Emekli bir CIA ajanı, Avrupa’yı dolaşıyordur ve Paris gezisi sırasında kaçırılan görüşmediği kızını kurtarmak için eski becerilerine güvenmek zorundadır.

Yönetmen: Pierre Morel

Oyuncular: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen

8. Transporter 2 (2005)

Film taşıyıcı Frank Martin’in Miami, Florida’da ortaya çıkmasını ve güçlü bir ABD yetkilisinin küçük oğlunun kaçırılması olayına karışmasını konu alıyor.

Yönetmen:  Louis Leterrier

Oyuncular: Jason Statham, Amber Valletta, Kate Nauta

7. The Raid: Redemption (2011)

Film, S.W.A.T. ekibinin, acımasız bir gangster ve onun katiller ve haydutlardan oluşan ordusu tarafından yönetilen bir apartman dairesinde mahsur kalmasını ve kurtulma mücadelesini konu alıyor.

Yönetmen: Gareth Evans

Oyuncular: Iko Uwais, Ananda George, Ray Sahetapy

6. Extraction (2020)

Korkusuz bir karaborsa paralı askeri olan Tyler Rake, hapsedilmiş bir uluslararası suç baronunun kaçırılan oğlunu kurtarmakla görevlendirilir ve kariyerinin en ölümcül keşif yolculuğuna çıkar.

Yönetmen: Sam Hargrave

Oyuncular: Chris Hemsworth, Bryon Lerum, Ryder Lerum

5. Polar (2019)

Emekli olan bir suikastçı birdenbire kendisini, yaşlanan çalışanların emekli maaşlarını nakde çevirmek isteyen ve kendi işvereninden başkası olmayan bir yerin hedefinde bulur.

Yönetmen: Jonas Åkerlund

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick

4. Sicario: Day of the Soldado (2018)

Karteller ABD sınırından terörist kaçakçılığı yapmaya başlayınca, ABD-Meksika sınırındaki uyuşturucu savaşı giderek kızışır. Federal ajan Matt Graver, bu savaşta yer almak için Alejandro ile yeniden bir ekip oluşturur.

Yönetmen: Stefano Sollima

Oyuncular: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Isabela Merced

3. Kingsman: The Golden Circle (2017)

Kingsman’ın karargahı yok edildikten ve dünya rehin alındıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde müttefik bir casus örgütü keşfedilir. Bu iki seçkin gizli teşkilat, ortak bir düşmanı yenmek için bir araya gelmelidir.

Yönetmen: Matthew Vaughn

Oyuncular: Taron Egerton, Colin Firth, Mark Strong

2. Wind River (2017)

Film, kıdemli bir avcının, bir FBI ajanının Wyoming Kızılderili koruma alanında genç bir kadının öldürülmesini araştırmasına yardım etmesini konu alıyor.

Yönetmen: Taylor Sheridan

Oyuncular: Elizabeth Olsen, Jeremy Renner, Graham Greene

1. The Accountant (2016)

Bir matematik dehası yeni bir müşteri için defterleri karıştırırken, Hazine Bakanlığı onun faaliyetlerine odaklanır ve ölü sayısı artmaya başlar.

Yönetmen: Gavin O’Connor

Oyuncular: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons

Siz bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz ve hangilerini izlediniz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir