Apple, Vision Pro için USB-C kayışını satışa sundu

Apple’ın Vision Pro başlık seti artık satışta ve bu cihaz için özel olarak tasarlanmış yaklaşık 600 uygulama bulunuyor. Bu sayı önemli görünse de, iPhone ve iPad’in geniş uygulama mağazalarıyla kıyaslandığında yetersiz kalıyor. Apple, geliştiricileri desteklemek amacıyla Vision Pro için “Geliştirici Kayışı” adında, 300 dolar fiyat etiketli bir aksesuar sunuyor. Bu aksesuar aslında bir USB-C dongle görevi görüyor ve geliştiricilerin başlık setini bir Mac’e doğrudan bağlamalarına olanak tanıyor.

Geliştirici Kayışı, yalnızca Apple Geliştirici web sitesi üzerinden temin edilebiliyor ve özellikle “grafik yoğun uygulama ve oyunların geliştirilmesini hızlandırmak” isteyen geliştiricilere yönelik. Bu, muhtemelen uygulamaların cihaz üzerinde doğrudan derlenmesi ve hata ayıklaması yapılması anlamına geliyor ancak Apple, dosya transferinin de mümkün olup olmadığını teyit etmedi.

Apple, Vision Pro için USB-C kayışını satışa sundu

Apple TV ve Apple Watch gibi diğer Apple cihazları için geliştirme seçenekleri mevcutken, 3D özelliklere sahip VisionOS uygulamalarının Wi-Fi üzerinden aktarılması zor olabiliyor. Bu nedenle, gelişmiş özellikler içeren Vision Pro projeleri üzerinde çalışan geliştiriciler için Geliştirici Kayışı özellikle değerli olabilir.

Ancak bu aksesuarın sadece geliştiriciler için tasarlandığını ve tüketicilere yönelik olmadığını belirtmek önemli. Dolayısıyla, bu ürün normal Apple Store üzerinden temin edilemiyor; sadece Apple Geliştirici sitesi üzerinden ve şu anda sadece ABD’de bulunan geliştirici hesabı sahipleri tarafından sipariş edilebiliyor.

İlginç bir şekilde, Geliştirici Kayışı, geliştiricilerin Vision Pro ile gelen sağ ses kayışını değiştirmeleri gerektiği için yerleşik bir hoparlöre sahip.

Ayrıca, ABD’deki Apple Mağazaları şimdi 25 dakikalık Vision Pro denemeleri sunuyor ve bu denemelerde cihazın yetenekleri, mevcut içerik ve uygulamalar hakkında bilgi veriliyor. Başlık setinin bu yılın ilerleyen dönemlerinde ek ülkelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir