Nebahat Çehre Gündem Karmaşasında Geri Plana Atılan Deprem Konusunu Tokat Gibi Yüze Çarptı

Türkiye’nin gündemi her an değişiyor. Bizler de bu hızla değişen gündemdeki olayların rehavetine kapılıyoruz. Her yeni konunun bize bir öncekini unutturduğu bu dönemde Nebahat Çehre’den tokat etkisi yaratacak bir paylaşım geldi. Deprem gerçeğini yeniden hatırlatan ünlü oyuncu ‘daha fazla konuşalım’ dedi.

Türkiye’de yaşayan milyonlarca vatandaş gündemin ne kadar hızlı değiştiğini bilir. Bir gün zam haberlerinin konuşulduğu ana haberleri izleriz, bir başka gün yüreğimizi yakan kadına şiddet olayları taşınır manşete.

Siyasetin bitmek tükenmek bilmeyen karmaşasında buluruz bazen de kendimizi. Birçok ülkede gündem haftada bir değişirken bizde gün içerisinde bile değiştiği olur.

Sosyal medyada kim ne paylaşmış, kim kiminle kavga etmiş diye de takip ederiz elbette. Bu dönemde de herkes gibi biz de “dolandırıcılıkla” itham edilen fenomenler furyasını izlemeye mecbur kalırız.

Her geçen gün farklı bir olayın gündeme geldiği, yeni olayın öncekini silikleştirdiği bu zamanlarda maalesef ki asıl unutmamamız gerek konuları ihmal ederiz.

6 Şubat 2023… Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı deprem içimizde çok derin yaralar açtı. 50 binden fazla canı hayattan koparan felaket yüzbinlerce kişiyi de evsiz bıraktı.

Peki yarası hala taze olan depremin bizlere neler yaşattığını unuttuk mu? Değişen gündemle beraber oradaki acının yerini başka şeyler mi aldı?

Oyuncu Nebahat Çehre tam da bu konuyla ilgili bir serzenişte bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ünlü oyuncu hem Kahramanmaraş depreminde yaşananlara hem de birçok yer bilimcinin uyarıda bulunduğu İstanbul depremine parmak bastı.

“Unutmayalım” diyerek üstüne basa basa açıklamalarda bulunan Nebahat Çehre, depremde hayatını yitirenlerin mezar yerinden çekilen bir videoya şu notu düştü:

‘Artık duyun …

Artık bişeyler yapın …

Artık yardım edin …

Deprem bağıra çağıra geliyor…

Lütfen lütfen lütfen daha fazla bu konuyu konuşalım.

Daha fazla birbirimize sahip çıkalım.

Daha fazla önlem alalım.

Ülkemizde yaşanan depremlerde yüz binlerce insan öldü. 

Daha fazla konuşalım. 

Annesi olmayan çocuk, babası olmayan bebek ailesi olmayan kimse kalmasın 

Vakit çok geç değil… Birbirimize sarılalım…. 

Unutmayalım Unutmayalım Unutmayalım 

#deprem’

“Unutmayalım Unutmayalım Unutmayalım”

Nebahat Çehre’nin bu paylaşımına hak veren, ülkede asıl konuşulması gerekenlerin konuşulmadığına değinen birçok kullanıcı yorum yaptı. ?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir