Turkcell’de Genel Müdürlük 10 Gün Sürdü: Bülent Aksu’nun Ayrılığı KAP’a Bildirildi

Turkcell’de üst yönetim krizi devam ediyor. 14 Eylül’de yapılan Turkcell Olağan Genel Kurulu’yla Genel Müdürlük görevine getirilen Bülent Aksu’nun görevi sona erdi.

Turkcell’den -Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP’a yapılan açıklamada, “Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Bülent Aksu’nun görevi, 25 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere sona ermiştir. Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen Bülent Aksu’ya bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

Mart 2020’de Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilen, 14 Eylül 2023’de Turkcell Olağan Genel Kurulu’nda genel müdürlük görevine, ayrılan Murat Erkan’ın yerine getirilen Bülent Aksu’nun görevi 10 günde sona erdi.

KAP’a yapılan açıklamada, ‘Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Bülent Aksu’nun görevi, 25 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere sona ermiştir. Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen Bülent Aksu’ya bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz’ denildi.

Murat Erkan’ın istifasıyla Turkcell Genel Müdürü olan Bülent Aksu’nun bu kadar kısa sürede görevinin sona ermesi dikkat çekti.

Aksu, Kuveyt Türk A.Ş. Teftiş Kurulu müfettişi olarak başladığı iş hayatına Çalık Holding ve Akfel Grup sonrası SOCAR iştiraki Petkim ve STAR Rafineri’de CFO’lukla devam etti. Bülent Aksu, birçok sektörde birleşme ve satın alma işlemleri gerçekleştirirken, 2016 – 2018 yılları arasında da Turkcell CFO’su olarak görev yaptı.

Ağustos 2018-Ocak 2021 tarihleri arasında da Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevi üstlenen Aksu, Türk Telekom, Turkcell, Türk Eximbank’ta yönetim kurullarında görev yaptı. Mart 2020’de Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Aksu’nun genel müdürlük görevi 10 gün sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir